Ar mano įmonei reikia internetinės svetainės?
Daugelis verslo savininkų klausia: „Kadangi turiu nedidelę įmonę, kurioje dirba nedaug darbuotojų, ir kadangi nieko neparduodame internetu, ar man reikalinga interneto svetainė?“
Trumpai tariant – taip.
Jei turite verslą ir nenorite prarasti potencialių klientų, internetinės svetainės kūrimas jums taps dideliu privalumu, konkuruojant su kitais verslais. Dažnai pasitaiko atvėjų, kai pagrindinė priežastis, kodėl verslams nesiseka auginti savo verslą bei didinti pardavimus yra internetinio tinklapio neturėjimas. Sėkmingi verslininkai jau senai yra susimąstę bei susikūrę savo internetinę svetainę, todėl dabar jie turi galimybę profesionaliai ir efektyviai pristatyti savo produktą ar teikiamas paslaugas ir gauti naujų užklausų.
Ar man reikalinga interneto svetainė, jei turiu „Facebook“ puslapį?
Dažnas atvėjis, kai įmonės pasikliauja „Facebook“ ar kitomis socialinės žiniasklaidos platformomis kaip pagrindiniu reklamos šaltiniu. Žinoma šie kanalai turi privalumų. Pavyzdžiui, jie padeda suburti didesnę auditoriją ir netgi padeda atlikti tam tikrus rinkos tyrimus. Tačiau „Facebook“ puslapis nėra jūsų internetinės tinklapio pakaitalas.
Jūs nesate savo „Facebook“ puslapio savininkas
Ką jūs darytumėte, jei vieną rytą „Facebook“ nuspręs nebeteikti reklamos paslaugų? Jei „Facebook“ puslapis būtų vienintelis jūsų buvimas internete, visi klientai ir sekėjai, kuriuos surinkote per ilgą laiko tarpą, greičiausiai išnyks.
Jau buvo pasitaikęs atvejis, kai ne per seniausiai „Facebook“ neveikė visame pasaulyje, sukeldama paniką viso pasaulio verslininkams.
Nors ir tikėtina, kad „Facebook“ platforma dar nenustos veikti ilgą laiką, tačiau verslai, kurie neturi nuosavos internetinės erdvės, yra visiškai priklausomi ir kontroliuojami “Facebook” platformos.
Tačiau pasirūpinę savo internetinės svetainės kūrimu, jūs pilnai galite kontroliuoti savo matomumą internete.
„Facebook“ turi SEO apribojimų
Dabar pamąstykite, kur dažniausiai kreipiatės ieškodami tam tikrų paslaugų tiekėjų? Į „Facebook“ ar „Google“? 3,5 mlrd. kasdienių „Google“ užklausų rodo, jog dauguma žmonių ieško informacijos naudodamiesi paieškos sistemomis, o ne socialiniais tinklais.
Internetinė svetainė leidžia jums užimti tokią poziciją, kad žmonės jus rastų, kai pateikia paieškos užklausas apie jūsų parduodamus produktus ar teikiamas paslaugas. Net jeigu konkuruojate su pažangesnėmis interneto svetainėmis, galite optimizuoti savo internetinį tinklapį taip, kad naudojant paieškų sistemas, potencialūs klientai rastų jumis remiantis jūsų vietove.
Interneto svetainė yra patikimesnė
Internetinė svetainė yra įmonės veidas ir pasitikėjimo ženklas, o žmonės perka tik iš tų įmonių, kurias pažįsta, kurios jiems patinka ir kuriomis pasitiki. Taigi, nors sukurti „Facebook“ puslapį gali būti greičiau nei sukurti internetinę svetainę, tačiau WEB puslapis gali suformuoti jūsų profesionalų įvaizdį ir suteikti potencialiems klientams pasitikėjimą teikiamomis paslaugomis.
„Facebook“ konkurencija
„Facebook“ yra labai konkurencingas. Kaip ir minėjome, “Facebook” puslapį galima sukurti greitai ir nesudėtingai, tačiau nepamirškite, jog taip pat galvoja ir tūkstančiai kitų verslų, dėl ko konkuruoti platformoje tampa vis sudėtingiau.
Be to, investavimas į “Facebook” platformos reklamą gali būti neefektyviu sprendimu, kadangi dauguma vartotojų šia platformą naudoja tik bendravimui su žmonėmis. Todėl nuolat atsirandančios reklamos, neretai erzina vartotojus ir šias reklamas paprasčiausiai praleidžia.
„Facebook“ puslapio kūrimas yra būtinas, siekiant didinti verslo matomumą interneto erdvėse, tačiau socialiniai tinklai turėtų padėti jūsų svetainei, o ne tapti jos pakaitalu.
Svetainės svarba
Turėdami interneto svetainę padidinsite savo patikimumą, būsite labiau matomi. Tai jūsų nuosavybė, todėl turite visišką laisvę pasirinkti, kaip ji turi atrodyti ir ką norite reklamuoti. Tai puiki vieta pabrėžti teigiamus atsiliepimus ir atsakyti į visus potencialių klientų klausimus.
Svetainės privalumai
Nesvarbu, ar esate maža, ar didelė įmonė, internetinė svetainė turi daug privalumų.
Internetinė svetainė suteikia ilgalaikę vertę
Vienas iš didžiausių internetio tinklapio kūrimo privalumų, yra tai, kad ji ilgnainiui kelia jūsų teikiamų paslaugų vertę net praėjus keleriems metams po jos sukūrimo, ko negali padaryti skelbimų portalai.
Didžiausias skelbimų portalų trūkumas – jūs būsite priversti reguliariai investuoti į jūsų patalpinto skelbimo palaikymą.
Kita vertus, internetinė svetainė ilgainiui duos jums investicinę grąžą. Net jei pirmaisiais metais ji neduos grąžos, turėsite laiko viską tobulinti, kol gausite grąžą.
Sukurti internetinę svetainę yra lengviau ir pigiau, nei manote
Daugelis verslo savininkų atsisako kurti interneto svetainę, nes mano, kad sukurti veiksmingą interneto svetainę yra sudėtinga ir brangu. Tačiau tai netiesa.
Dar niekada nebuvo lengvesnio ir pigesnio laiko kurti aukštos kokybės interneto svetaines. Yra jums prieinamų, lengvai naudojamų svetainių kūrėjų už prieinamą kainą.
Internetinė svetainė leidžia prekiauti internetu
Net jei nesate tradicinis elektroninės prekybos verslas, turėdami internetinę parduotuvę galite pritraukti naujų klientų ir tęsti prekybą net ir uždarius fizinę parduotuvę.
Visiškai kontroliuojate savo interneto svetainę
Kadangi jūsų svetainė yra jūsų nuosavybė, turite visišką dizaino laisvę – kitaip nei socialinių tinklų platformos.
Galite dalytis naudotojų atsiliepimais, vaizdo įrašais, nuotraukomis ir kuo tik norite.
Be to, jums nereikia laikytis nuolat atnaujinamų socialinių platformų taisyklių. O jei nutrūktų socialinės medijos veikla, pavyzdžiui, kai kelioms valandoms dingo „Facebook“, „Instagram“ ir „WhatsApp“, jūsų svetainė ir jos turinys lieka saugūs.
Internetinę svetainę lengva valdyti
Anksčiau valdyti interneto svetaines būdavo nelengva. Tačiau naudojant turinio valdymo sistemą (TVS), pavyzdžiui, „Content Hub“ arba „WordPress“, valdyti svetainę dabar yra lengviau nei bet kada anksčiau. Be to, jums nereikia jokių techninių įgūdžių, kad galėtumėte atnaujinti svetaines turinį.
Interneto svetainės gerina klientų aptarnavimą
Veiksmingoje interneto svetainėje bus daug svarbios informacijos, kurios reikia jūsų klientams. Todėl jiems nebereikės skambinti dėl vietos, darbo laiko ir kitų paprastų klausimų. Padėdama klientams, interneto svetainė pagerina bendrą klientų patirtį.
Be to, kadangi paprasti klientų klausimai nevargina jūsų darbuotojų, jie gali sutelkti dėmesį į kitus gyvybiškai svarbius procesus, didinančius įmonės našumą.
Interneto svetainė padeda atsilikti nuo konkurentų
Net ir būdama maža įmonė, turėdama veiksmingą interneto svetainę galite konkuruoti su savo srities „didžiaisiais berniukais“. Jei teisingai sužaisite kortomis ir tinkamai optimizuosite savo svetainę, galima aplenkti didesnes svetaines ir gauti kokybiškų potencialių klientų iš paieškos sistemų.
Tačiau net ir turint omenyje daugybę interneto svetainės teikiamų privalumų, ar vis dar įmanoma, kad jūsų verslui jos nereikia?
5 priežastys, kodėl jūsų verslui nereikia interneto svetainės
Nesiekiate augti
Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl reikia turėti veikiančią ir veiksmingą interneto svetainę, yra siekis padidinti klientų skaičių ir padidinti savo pajamas. Jei nesiekiate smarkiai plėsti savo verslo, tikriausiai nėra didelės priežasties susikurti internetinę svetainę.
Turite pakankamai potencialių klientų
Daugeliui įmonių puikiai sekasi pritraukti rekomenduojamus klientus ir išnaudoti savo esamą tinklą naujam verslui. Jei tai esate jūs, galbūt interneto svetainė nėra tokia svarbi.
Artimiausiu metu nesamdysite darbuotojų
Jei ketinate didinti darbuotojų skaičių, tikėtina, kad būsimi samdomi darbuotojai greičiausiai norės apie jus sužinoti daugiau. Ir jie tikriausiai kreipsis į jūsų svetainę.
Esant visoms kitoms vienodoms sąlygoms, potencialūs samdomi darbuotojai rinksis įmonę, turinčią gyvybingą interneto svetainę, o ne įmonę, kurioje yra tik brošiūra internete.
Mažoms įmonėms būtų naudinga turėti interneto svetainę, nes jos neturi išteklių, galinčių padėti pritraukti išskirtinius žmones už artimiausio tinklo ribų. Svetainė gali padėti tai padaryti.
Tačiau jei nesiekiate samdyti jaunų potencialių specialistų, galite apsieiti ir be internetinės svetainės.
Veikiate virtualiame monopolijoje
Jei turite prabangą vykdyti verslą, kuriame yra labai maža konkurencija (jei apskritai yra), ir siūlote tai, ką žmonės privalo turėti, interneto svetainė tikriausiai nėra labai svarbi. Jūsų klientams reikia to, ką turite, ir nėra kur kitur kreiptis. Sveikiname! Nors blizganti nauja svetainė gali padaryti įspūdį jūsų sutuoktiniui ir kolegoms, jums tikriausiai jos nereikia, kad pagerintumėte savo verslą.
Nesitikite artimiausiu metu parduoti įmonės
Vis daugiau ir daugiau rūšių įmonių interneto svetainė yra svarbus turtas, į kurį atsižvelgiama diskutuojant apie vertinimą. Tai ypač aktualu, jei turite pradedančiąją įmonę, aukštųjų technologijų įmonę arba įmonę, kuri gerai „mastelizuojasi“ (t. y. naujų klientų įtraukimas proporcingai nedidina sąnaudų).
Priežastis gana paprasta. Jei turite veiksmingą interneto svetainę ir galite įrodyti, kad ji sėkmingai padeda pritraukti naujų klientų, jūsų verslas yra geresnis nei tų, kurie jos neturi. Internetas yra puikus būdas daugeliui įmonių turėti mažas klientų pritraukimo sąnaudas.
Kitas geras interneto, kaip rinkodaros ir pardavimo priemonės, bruožas yra tas, kad jį galima lengviau išmatuoti. Įsivaizduokite, kad parduodate savo verslą ir pirkėjui rodote savo interneto srauto diagramą (ir kaip jis augo laikui bėgant) bei tikslius duomenis apie tai, kaip šis srautas virsta pajamomis, – greičiausiai pamatysite, kad šie du rodikliai yra labai susiję.
Galutinės mintys
Sprendimą kurti savo verslui interneto svetainę arba ne, galiausiai turite priimti patys. Tačiau jei dalis jūsų verslo tikslų yra pagerinti klientų pritraukimą, matomumą, socialinį įrodymą ir autoritetą, tuomet svetainės sukūrimas yra puiki pradžia.
Susiję straipsniai
Ar mano įmonei reikia internetinės svetainės?
Ar mano įmonei reikia internetinės svetainės? Daugelis verslo savininkų klausia: „Kadangi turiu nedidelę įmonę, kurioje dirba nedaug darbuotojų, ir kadangi